زودتر از رقیبان خود با خبر شوید

با دانلود اپلیکیشن قلم سفید که در دو نسخه ی اندروید و ای او اس ارائه شده است از آخرین اخبار کنکور ، همایش ها و کلاس ها ، آموزشگاه ها و دبیرستان و هزاران مطالب دیگر با خبر شوید .

s f

اطلاعات تماس
دبیرستان و آموزشگاه دخترانه : چهار باغ بالا بعد از چهارراه شریعتی جنب اداره ثبت اسناد ، بن بست سرور
دبیرستان و آموزشگاه پسرانه : چهارراه نظر ابتدای خیابان نظرشرقی
info@ghalamsefid.com
36632507-36292303 98+
ما را دنبال کنید

مجتمع آموزشی قلم سفید

تعداد متقاضیان کنکور سراسری ۹۸ – ۱۱۱۸۷۹۳ اعلام شدند …

پیک سنجش / سازمان سنجش در خصوص تاریخ و نحوه ی برگزاری آزمون سراسری کنکور ۹۸ اعلام کرد :

۱-  ثبت‌نام برای شرکت در آزمون رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۸، برای ورود به دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی، از روز چهارشنبه ۲۴/۱۱/۹۷ (۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۷)‌ منحصراً از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده (۶ اسفندماه ۱۳۹۷) و مهلت مجدد ثبت‌نام از داوطلبانی که به هر دلیلی تا ۶ اسفند ماه ثبت‌نام ننموده‌ بودند، مجدداً ثبت‌نام از آنان نیز از روز یکشنبه ۱۹/۱۲/۹۷ آغاز شد و در روز چهارشنبه ۲۲/۱۲/۹۷ پایان پذیرفت. لازم به ذکر است که پذیرش در هر یک از کدرشته محل‌های تحصیلی با آزمون، بر اساس‌ نمره آزمون سراسری و سوابق تحصیلی، همانند آزمون سراسری سال گذشته انجام خواهد گرفت.
۲-  دفترچه راهنمای ثبت‌نام برای شرکت در آزمون، به همراه اطلاعیه تکمیلی آن، همزمان با آغاز ثبت‌نام، روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است.
۳-     کلیه‌ داوطلبان علاقه‌مند به ثبت‌نام برای شرکت در رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۸ ضرورت داشته است که از روز چهارشنبه ۲۴/۱۱/۱۳۹۷ (۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۷) با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و مطالعه دقیق اطلاعیه تکمیلی و مفاد دفترچه راهنمای ثبت‌نام، در صورت واجد شرایط بودن، برابر ضوابط و دستورالعمل‌های مربوط، نسبت به ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون اقدام کنند.
۴-  کلیه داوطلبان برای ثبت‌نام و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ ضرورت داشته است که واجد کلیه شرایط عمومی و اختصاصی مطابق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام باشند.
۵-     برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، داشتن یکی از مدرک‌های تحصیلی:
(۱) دیپلم نظام آموزشی ۶-۳-۳ نظری، فنی و حرفه‌ای و کار دانش (دانش‌آموزان فعلی نظام آموزشی جدید پایه دوازدهم)؛
(۲) دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه؛
(۳) گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی؛
(۴) داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم).
ضمناً:
الف- مدارک تحصیلی باید تا ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۸ دریافت شود.
ب- کسانی که با مدرک کاردانی (پزشکی و غیرپزشکی) در این آزمون شرکت می‌کنند، باید تعهدات قانونی خود را گذرانده باشند.
ج- کسانی که دو مدرک دیپلم دارند، در صورت تمایل، برای اعمال سوابق تحصیلی با دیپلمی که با گروه آزمایشی مورد نظرشان هماهنگی دارد، ثبت‌نام نمایند.
۶-      انتخاب گروه آزمایشی:
الف) هر داوطلب، بدون در نظر گرفتن نوع مدرک تحصیلی نظام آموزشی ۶-۳-۳ (نظری، فنی و حرفه‌ای و کار دانش) یا دیپلم نظام قدیم یا مدرک پیش‌دانشگاهی، می‌تواند در یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر یا زبان‌های خارجی ثبت‌نام و در آزمون آن شرکت کند.
ب) هر داوطلب، علاوه بر ثبت‌نام در یکی از گروه‌های آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی)، در صورت تمایل، می‌تواند در یکی از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی یا هردو گروه آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی نیز ثبت‌نام نموده و در آزمون گروه‌های آزمایشی مذکور نیز برحسب مورد شرکت نماید.
۷-     هزینه ثبت‌نام و نحوه پرداخت آن:
۱-۷- هزینه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ به صورت اینترنتی و با کارت‌های اعتباری عضو شبکه بانکی شتاب دریافت می‌شود.
۲-۷- هزینه ثبت‌نام در هر گروه آزمایشی مبلغ ۲۷۵۰۰۰ ریال (دویست و هفتاد و پنج هزار ریال) است که پس از پرداخت، شماره سریال اعتباری (شماره ۱۲ رقمی) برای داوطلب نمایش داده می‌شود و داوطلب ضرورت دارد که آن شماره را یادداشت نماید.
۳-۷- برای ثبت‌نام در هر یک از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی به عنوان گروه‌های آزمایشی دوم یا سوم (علاوه بر گروه آزمایشی اصلی) نیز داوطلب باید مبلغ ۲۷۵۰۰۰ ریال به عنوان وجه ثبت‌نام گروه آزمایشی دوم و همچنین ۲۷۵۰۰۰ ریال دیگر به عنوان وجه ثبت‌نام گروه آزمایشی سوم بپردازد. بدیهی است که پس از پرداخت هزینه ثبت‌نام برای هر گروه آزمایشی، شماره سریال جداگانه‌ای داده خواهد شد.
۴-۷- کسانی که علاقه‌ دارند در زمان انتخاب رشته (پس از اعلام نتیجه اولیه)، از رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی هم رشته‌هایی را انتخاب نمایند، لازم است که در سیستم خرید کارت اعتباری، مبلغ ۱۳۸۰۰۰ ریال (یکصد و سی و هشت هزار ریال) دیگر ‌واریز و شماره سریال (ده رقمی) دریافت نمایند.
۵-۷- در صورتی که داوطلب علاقه‌مند باشد اخبار آزمون را به صورت پیامک دریافت نماید، کارت اعتباری به مبلغ ۲۸۱۰۰۰ ریال (دویست و هشتاد و یک هزار ریال) شامل هزینه ثبت‌نام در گروه آزمایشی اصلی + هزینه استفاده از خدمات پیامک را انتخاب نماید.
۶-۷- در واقع از دو نوع کارت اعتباری، بدون دریافت پیامک و با دریافت پیامک داوطلب، یکی را انتخاب می‌کند.
۸-  برای شرکت در رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۸، جمعاً تعداد ۱۱۱۸۷۹۳ (یک میلیون و یکصد و هجده هزار و هفتصد و نود و سه)داوطلب ثبت‌نام نموده‌اند. آمار داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ به تفکیک گروه آزمایشی و جنس به شرح جدول شماره ۱ است.
جدول شماره ۱: آمار داوطلبان ثبت‌نام‌‌کننده در رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۸ به تفکیک گروه آزمایشی و جنس
گروه آزمایشی
جمع
زن
مرد
درصد زن
درصدمرد
علوم ریاضی و فنی
۱۶۴۲۷۸
۵۵۱۴۹
۱۰۹۱۲۹
۵۷/۳۳
۴۳/۶۶
علوم تجربی
۶۳۷۰۹۴
۴۰۰۰۴۶
۲۳۷۰۴۸
۷۹/۶۲
۲۱/۳۷
علوم انسانی
۲۸۲۱۵۱
۱۶۶۵۱۰
۱۱۵۶۴۱
۰۱/۵۹
۹۹/۴۰
هنر
۲۴۷۶۹
۱۹۵۲۹
۵۲۴۰
۸۴/۷۸
۱۶/۲۱
زبان‌های خارجی
۱۰۵۰۱
۷۵۲۰
۲۹۸۱
۶۱/۷۱
۳۹/۲۸
جمع کل
۱۱۱۸۷۹۳
۶۴۸۷۵۴
۴۷۰۰۳۹
۹۹/۵۷
۰۱/۴۲
۹-  آمار ثبت‌نام‌کنندگان در رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۸ ، نسبت به آمار داوطلبان ثبت‌نام‌کننده در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷، تعداد ۶۴۵۷۵ نفر بیشتر است.
۱۰-            از تعداد ۱۱۱۸۷۹۳ (یک ‌میلیون و یکصد و هجده هزار و هفتصد و نود و سه)داوطلب ثبت‌نام‌کننده، تعداد ۵۷۷۲۳۱ نفر دیپلم نظام آموزشی ۶-۳-۳ (نظری، فنی و حرفه‌ای و کار دانش) و تعداد ۵۴۱۵۶۲ نفر دارای دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه یا مدرک پیش‌دانشگاهی هستند؛ به عبارت دیگر، با توجه به آمار کل ثبت‌نام‌کنندگان برای شرکت در رشته‌های تحصلی با آزمون سال ۱۳۹۸، که ۱۱۱۸۷۹۳ داوطلب است، و همچنین آمار داوطلبان نظام آموزشی ۶-۳-۳ (نظری، فنی و حرفه‌ای و کار دانش)، که تعداد ۵۷۷۲۳۱ نفر است، و همچنین آمار داوطلبان دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه و فارغ‌التحصیلان دوره پیش‌دانشگاهی، که جمعاً ۵۴۱۵۶۲ نفر است، لذا می‌توان گفت ۵۹/۵۱ درصد ثبت‌نام‌کنندگان دیپلم نظام آموزشی۶-۳-۳  (نظری، فنی و حرفه‌ای و کار دانش) و ۴۱/۴۸ درصد آنان دارندگان دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم و دارندگان گواهینامه پیش‌دانشگاهی هستند. آمار داوطلبان نظام آموزشی ۶-۳-۳ (نظری، فنی و حرفه‌ای و کار دانش) به شرح جدول شماره ۲ و آمار داوطلبان دارای مدرک دیپلم دوره چهارساله نظام آموزش متوسطه یا گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی به شرح جدول شماره ۳ است.
 
جدول شماره ۲: آمار داوطلبان دیپلم نظام آموزشی ۶-۳-۳ (نظری، فنی و حرفه‌ای و کار دانش) ثبت‌نام‌کننده برای شرکت در رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۸ به تفکیک گروه آزمایشی و جنس
گروه آزمایشی
جمع
زن
مرد
درصد زن
درصدمرد
علوم ریاضی و فنی
۱۱۷۴۲۴
۳۷۰۲۸
۸۰۳۹۶
۵۳/۳۱
۴۷/۶۸
علوم تجربی
۲۵۶۹۴۶
۱۵۵۵۵۵
۱۰۱۳۹۱
۵۴/۶۰
۴۶/۳۹
علوم انسانی
۱۸۳۲۵۵
۱۰۴۸۸۶
۷۸۳۶۹
۲۴/۵۷
۷۶/۴۲
هنر
۱۶۸۲۵
۱۳۸۷۳
۲۹۵۲
۴۵/۸۲
۵۵/۱۷
زبان‌های خارجی
۲۷۸۱
۱۸۵۷
۹۲۴
۷۷/۶۶
۲۳/۳۳
جمع کل
۵۷۷۲۳۱
۳۱۳۱۹۹
۲۶۴۰۳۲
۲۶/۵۴
۷۴/۴۵
جدول شماره ۳: آمار داوطلبان دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه و همچنین دارندگان گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی ثبت‌نام‌کننده برای شرکت در رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۸ به تفکیک گروه آزمایشی و جنس
گروه آزمایشی
جمع
زن
مرد
درصد زن
درصدمرد
علوم ریاضی و فنی
۴۶۸۵۴
۱۸۱۲۱
۲۸۷۳۳
۶۸/۳۸
۳۲/۶۱
علوم تجربی
۳۸۰۱۴۸
۲۴۴۴۹۱
۱۳۵۶۵۷
۳۱/۶۴
۶۹/۳۵
علوم انسانی
۹۸۸۹۶
۶۱۶۲۴
۳۷۲۷۲
۳۱/۶۲
۶۹/۳۷
هنر
۷۹۴۴
۵۶۵۶
۲۲۸۸
۲۰/۷۱
۸۰/۲۸
زبان‌های خارجی
۷۷۲۰
۵۶۶۳
۲۰۵۷
۳۵/۷۳
۶۵/۲۶
جمع کل
۵۴۱۵۶۲
۳۳۵۵۵۵
۲۰۶۰۰۷
۹۶/۶۱
۰۴/۳۸
۱۱-          ضمناً تعداد۲۳۳۹۲۸ داوطلب، علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی خود، علاقه‌مندی خود را به شرکت در گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی (تعداد ۷۸۸۹۶ نفر علاقه‌مندی خود را به ‌شرکت در گروه آزمایشی هنر و تعداد ۱۵۵۰۳۲ نفر علاقه‌مندی خود را به شرکت در گروه آزمایشی زبان‌های خارجی)، اعلام نموده‌اند.
۱۲-          آمار داوطلبان علاقه‌مند به هریک از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی، علاوه بر گروه آزمایشی اصلی انتخابی (یکی از گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی یا علوم تجربی یا علوم انسانی) در رشته‌های تحصیلی آزمون سال ۱۳۹۸ به شرح جدول شماره ۴ است.
جدول شماره ۴: آمار داوطلبان علاقه‌مند به هریک از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی علاوه بر گروه آزمایشی اصلی انتخابی در آزمون سال ۱۳۹۸
گروه آزمایشی
جمع
زن
مرد
درصد زن
درصدمرد
هنر
۷۸۸۹۶
۵۳۶۹۴
۲۵۲۰۲
۰۶/۶۸
۹۴/۳۱
زبان‌های خارجی
۱۵۵۰۳۲
۹۹۰۸۰
۵۵۹۵۲
۹۱/۶۳
۰۹/۳۶
جمع کل
۲۳۳۹۲۸
۱۵۲۷۷۴
۸۱۱۵۴
۳۱/۶۵
۶۹/۳۴
 
۱۳-           با توجه به ‌آمار داوطلبان واقعی ۱۱۱۸۷۹۳ نفر و تعداد علاقه‌مندان یعنی ۲۳۳۹۲۸ نفر، برای ‌برگزاری آزمون سراسری سال ۱۳۹۸، تعداد ۱۳۵۲۷۲۱ کارت ورود به جلسه آزمون صادر و آزمون نیز برای این تعداد داوطلب برگزار خواهد شد..
آمار صدور کارت (برگزاری آزمون) شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ (رشته‌های تحصیلی با آزمون) به تفکیک گروه آزمایشی و جنس به شرح جدول  شماره  ۵ است.
جدول شماره ۵: آمار صدور کارت (برگزاری آزمون) شرکت در رشته‌های تحصیلی، با آزمون سال ۱۳۹۸به تفکیک
گروه آزمایشی و جنس
گروه آزمایشی
جمع
زن
مرد
درصد زن
درصدمرد
علوم ریاضی و فنی
۱۶۴۲۷۸
۵۵۱۴۹
۱۰۹۱۲۹
۵۷/۳۳
۴۳/۶۶
علوم تجربی
۶۳۷۰۹۴
۴۰۰۰۴۶
۲۳۷۰۴۸
۷۹/۶۲
۲۱/۳۷
علوم انسانی
۲۸۲۱۵۱
۱۶۶۵۱۰
۱۱۵۶۴۱
۰۱/۵۹
۹۹/۴۰
هنر
۱۰۳۶۶۵
۷۳۲۲۳
۳۰۴۴۲
۶۳/۷۰
۳۷/۲۹
زبان‌های خارجی
۱۶۵۵۳۳
۱۰۶۶۰۰
۵۸۹۳۳
۴۰/۶۴
۶۰/۳۵
جمع کل
۱۳۵۲۷۲۱
۸۰۱۵۲۸
۵۵۱۱۹۳
۲۵/۵۹
۷۵/۴۰
۱۴-          کارت شرکت در آزمون داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در رشته‌های تحصیلی با آزمون سال ۱۳۹۸ از روز دوشنبه ۱۰/۴/۹۸ (۱۰ تیرماه ۹۸) روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می‌گیرد و لذا داوطلبان ضرورت دارد که از روز دوشنبه ۱۰/۴/۹۸ (۱۰ تیرماه ۹۸) لغایت ۱۲/۴/۹۸ (۱۲ تیرماه ۹۸) با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام نمایند. بدیهی است برای داوطلبانی که متقاضی ثبت‌نام و شرکت در دو یا سه گروه آزمایشی شده‌اند، علاوه بر کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی اصلی، نسبت به صدور کارت‌های گروه‌های آزمایشی دیگر نیز اقدام خواهد شد.
۱۵-          براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در روزهای پنج‌شنبه ۱۳/۴/۱۳۹۸ (۱۳ تیرماه ۹۸) و جمعه ۱۴/۴/۹۸ (۱۴ تیرماه ۹۸) در حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.
۱۶-برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ براساس نوع نظام آموزشی ، دو نوع سؤال متفاوت تهیه می‌شود و در جلسه آزمون در اختیار داوطلبان ذی‌نفع قرار می‌‌گیرد.
۱۶-۱- برای داوطلبان نظام آموزشی ۶-۳-۳- نظری، فنی و حرفه‌ای و کار دانش (دانش‌آموزان فعلی نظام آموزشی جدید پایه دوازدهم) یک نوع سؤال.
۱۶-۲- برای داوطلبان نظام آموزشی سالی- واحدی یا ترمی واحدی دارنده گواهینامه دوره پیش‌دانشگاهی و دارندگان دیپلم دوره چهارساله نظام قدیم آموزش متوسطه، یک نوع سؤال دیگر.
۱۷-          پس از قرایت پاسخنامه‌ها و تصحیح اوراق و محاسبه نمرات خام، تراز و کل و … نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم می‌شود و کارنامه کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون، در دهه دوم مردادماه ۱۳۹۸ روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.
۱۸-          داوطلبانی که براساس مندرجات کارنامه، مجاز به انتخاب رشته می‌شوند، ضرورت دارد که در مهلت اعلام شده و با در نظر گرفتن ظرفیت‌های پذیرش اعلام شده در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود را به صورت اینترنتی در دهه دوم مردادماه ۹۸ انتخاب کنند.

۱۹-          براساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده، نتیجه نهایی آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در نیمه دوم شهریورماه ۱۳۹۸ روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت.

منبع : پیک سنجش

ارسال نظر

18 + شانزده =